Filmy homoseksualizm, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje homoseksualizm, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Victor przybywa z Argentyny do Paryża, by dołączyć do swej rodziny zgromadzonej przy łóżku ciężko chorego ojca, Maxa. Poza troską o zdrowie seniora rodu daje się wśród zebranych wyczuć napięcie spowodowane potrzebą zapewnienia sobie należnej części spadku. Odżywają dawne utajone waśnie, zranione relacje z najbliższymi. Max, czując zbliżający się koniec, nie podziela troski rodziny o pozostawiany majątek. Jest mu obojętnie, ile komu przypadnie po jego śmierci. Głowę zaprząta mu wyjaśnienie pewnych niezamkniętych spraw z dalekiej przeszłości, które skrzętnie były ukrywane przed światem i dziećmi. Wszyscy wokół traktują Maxa jako obłąkanego demencją starca. Tylko Victor widzi w nim człowieka niepotrafiącego się pozbyć demonów przeszłości, rozpaczliwie wołającego o pomoc. Dlatego postanawia go wesprzeć. Krok po kroku zaczyna odkrywać kolejne rozdziały tajemnicy przeszłości swojego ojca, na straży których stoi niewzruszona jak głaz matka Victora. Ten film o sile uczucia, o lęku przed brakiem akceptacji i o cenie, jaką trzeba za to zapłacić , otrzymał dwie statuetki Goya oraz trzy dalsze nominacje.
Dwie pary wynajmują wspaniały dom nad morzem, by spędzić tam wspólnie lato. Matteo i Francesca są zgodnym małżeństwem, natomiast związek Diego i Shary opiera się na permanentnych rozstaniach i powrotach do siebie. Wspólne wakacje mają być doskonałą okazją do przywrócenia poprawnych relacji partnerskich. Kiedy do letników dołącza Dawid, syn Diego i Shary, w spokojny dotąd klimat wakacji wkradają się niebezpieczne napięcia. Dawid, niezwykle urodziwy osiemnastolatek, budzi pożądanie nie tylko w wypoczywających tu rówieśniczkach, ale i w przyjacielu rodziców - Matteo. Od tej pory nic już nie będzie takie samo, a urlop zaprzyjaźnionych par pozostawi trwały znak w życiu każdej z nich.


Lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena i jej najlepszy przyjaciel Niko kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą wolność. To ostatnie takie wakacje.
Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Jest rok 2030, Ted sadza dwójkę swoich nastoletnich dzieci na kanapie i zaczyna opowiadać im tytułową historię. Opowieść rozpoczyna się gdy najlepszy przyjaciel Teda oświadcza się swojej dziewczynie, co wywołuje w Tedzie refleksję, że dla niego również nadszedł czas się ustatkować. Co zaskakujące - znajduje tę właściwą dziewczynę dość szybko. Jest nią dziennikarka Robin. Ted zaprasza ją na randkę, na której wszystko idzie dobrze aż do czasu, gdy Ted niechcący wyznaje dziewczynie miłość, wprawiając ją tym samym w zakłopotanie i przekreślając swoje szanse na usidlenie Robin.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
We wrześniu 1871 roku nieznany jeszcze nikomu nastoletni Artur Rimbaud napisał do Paula Verlaine’a list i dołączył do niego osiem swoich wierszy. Zachwycony nimi paryski poeta odpisał: Przybądź jak najprędzej, pokrewna duszo, wzywamy Cię, czekamy na Ciebie. Oparte na korespondencji i wierszach dwóch wielkich literatów "Całkowite zaćmienie" odtwarza historię ich spotkania oraz burzliwego romansu, który wstrząsnął środowiskiem kulturalnym XIX-wiecznej Europy. Zrealizowany na podstawie scenariusza Christophera Hamptona film Agnieszki Holland pokazuje miłość jako potężną siłę (tyle przynoszącą natchnienie, ile niszczycielską), a talent przedstawia jako błogosławieństwo i przekleństwo jednocześnie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…